با شش گام امنیتی، همراه بانک خود را امن سازید

money1-1024x576.jpg

با بررسی تونل زمان تکنولوژی بانکداری، پیشرفت چشم گیر این روند کاملاً محسوس است. امروزه به جای انتظار کشیدن در صف های طولانی بانک ها به صورت الکترونیکی تمام تراکنش های بانکی خود را به ساده ترین شکل ممکن محقق می سازیم. اما آیا امنیت مالی شما با این راهکارهای ساده تامین می شود؟

نرم افزارهای همراه بانک، همواره پتانسیل تهدیدات امنیتی را به دنبال دارند. این اپلیکیشن ها که امروزه کاربردشان بسیار رایج و متداول شده، با انجام برخی راهکارها از جمله محدود کردن سقف تبادل مالی، گام بزرگی در کاهش ریسک های امنیتی برداشته شده است. اما وظیفه شما به عنوان یک کاربر برای تامین امنیت چگونه تعریف می شود؟ با شش راهکار ساده که در ادامه ارائه می شود با ما همراه باشید.

گام یک – فقط از نرم افزارهای همراه بانکی معتبر استفاده نمایید.

این نکته به نظر واضح ولی بسیار کلیدی است. پس نرم افزار را حتماً از منابع معتبر دانلود و نصب نمایید.

گام دو – حتماً برنامه همراه بانک خود را به روز رسانی کنید.

موضوع به روز رسانی همیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار است ولی ضرورت رعایت این نکته در اپلیکیشن های بانکی نیز از حساسیت بالاتری برخوردار است. معمولاً در این به روز رسانی ها به رفع آسیب پذیری های نسخه های پیشین پرداخته می شود، بنابراین “به روز رسانی” را همیشه یک اصل مهم در امنیت حریم خود بدانید.

گام سه – از فعال بودن پیامک تراکنش های مالی خود اطمینان حاصل کنید.

توصیه می شود علاوه بر اپلیکیشن ها، امکان اطلاع رسانی از طریق پیامک برای هر گونه تغییرات در حساب های بانکی خود را فعال نمایید. تا بدین شکل در مواقع بروز مشکل از طریق پیامک مطلع شوید.

گام چهار – اگر از همراه بانک استفاده نمی کنید، حتماً از برنامه خارج شوید!

زمانی که نیازی به استفاده از نرم افزار ندارید، حتماً از حساب کاربری خود خارج شوید. در این صورت حتی در مواردی که موبایل شما به سرقت رفته باشد، شخص قادر به استفاده از برنامه نخواهد بود.

گام پنج – از نرم افزار رد یابی موبایل استفاده کنید.

از نرم افزار ردیابی موبایل که امکان کنترل از راه دور اطلاعات حیاتی موجود بر روی موبایل شما را فراهم می کند استفاده نمایید، اینگونه در مواقعی که دستگاه شما به سرقت رفته باشد هم می توانید از راه دور اطلاعات محرمانه خود را حذف نمایید تا دیگر قابل استفاده نباشد.

گام شش – حتماً یک آنتی ویروس معتبر نصب کنید.

در نهایت برای اسکن موبایل خود و پیشگیری از هرگونه فعالیت تخریبی اپلیکیشن های جاسوسی و مضر، حتماً از یک آنتی ویروس معتبر استفاده نمایید. همیشه به خاطر داشته باشید که اگر گرفتار آسیب امنیتی از طریق همراه بانک ها شدید در اسرع وقت به اپراتور بانک مربوطه اطلاع رسانی نمایید تا تمهیدات امنیتی برایتان فراهم گردد.

منبع : پانداسکیوریتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *